Andy Schleck triomfeert op Galibier na een vette aanval

COL DU GALIBIER, 21 juli 2011 (Bicycling.com/AFP) - Andy Schleck brulde naar de overwinning tijdens de 18e editie van de geschiedenis met de hoogste finish ooit in de geschiedenis van de Tour de France hier donderdag. Maar de bod van de Luxemburger om de algemene voorsprong werd gedwarsboomd door Thomas Voeckler. De Franse rijder deed er goed aan om de gele trui te behouden op de straffe seconde van drie dagen rijden in de Alpen, waarbij hij de 2.645 meter lange Col du Galibier-top op de vijfde kruiste.

Schleck, die de dag begon 2min 36sec achter Voeckler, gokte groot met een solo-aanval op de Izoard en maakte het af op de slopende 23km lange beklimming van Galibier, en hij rondde de laatste bocht af met geel in zijn greep. Maar Voeckler knarsetandde om de leiding met 15 seconden vast te houden.

Schleck's broer, Frank, werd tweede in de etappe en werd derde in het algemeen klassement, 1:08 op drift, met de Australiër Cadel Evans, derde om de lijn over te steken, 1:12 op voorsprong in de vierde positie.

De kracht van Elvis was niet met Alberto Contador in fase 18. (James Startt)
Alberto Contador, die aanbood voor een vierde achtereenvolgende titel, was de grootste verliezer van de dag. De Spanjaard begon aan de zware 200,5km-run in het zesde, 3:15 off-tempo, maar zakte terug naar de zevende om 4:44 te liggen achter Voeckler, nadat hij in de slotkilometers geen gaten had gemaakt met zijn belangrijkste gele trui-kanshebbers.

Dat zou wel eens de game over kunnen zijn voor de controversiële Saxo Bank-renner, maar voor Evans is het nog steeds erg goed, met de slotdag van vrijdag in de Alpen en de voorlaatste tijdrit van zaterdag op zaterdag. Andy Schleck arriveerde op de top van Galibier, die voor het eerst te zien was in de Tour in 1911, met een voordeel van 2:07 op zijn broer Frank, met Evans 2:15 terug.


De beklimming van de 18-afdeling van de Galibier was de hoogste finish ooit in de Tour de France. (James Startt)

Hij legde uit waarom hij voor de brak de podiumwinnaar was gegaan en zei: "Ik wil niet als vierde eindigen in Parijs, en ik zei tegen mezelf: 'Ik ga alles riskeren, het zal werken of het zal mislukken.' Dat is de manier waarop ik ben, ik ben niet bang om te verliezen en als mijn benen aan de voorkant pijn deden, wist ik dat de anderen pijn zouden doen om me te vangen. "

Hij voegde eraan toe: "Ik heb de etappe gewonnen, ik ben tweede in het algemeen, misschien morgen de gele trui, ik wilde de trui pakken maar Thomas (Voeckler) verraste iedereen, het is geweldig om te fietsen."

Mark Cavendish behoorde tot een groep van 80 renners om een ​​penalty te maken voor het overschrijden van de lijn na de cut-offtijd van 35 min. 40 seconden achter Schleck, maar de Isle of Man-rijder hield nog steeds vast aan de groene punten-trui.

De 19e etappe van vrijdag is een rit van 109,5 km van Modane naar Alpe d'Huez en biedt nog een beklimming naar Galibier.

Stage resultaten

1. Andy Schleck (LUX / LEO) 6h07min 56sec

2. Frank Schleck (LUX / LEO) om 2:07.

3. Cadel Evans (AUS / BMC) 2:15.

4. Ivan Basso (ITA / LIQ) 2:18.

5. Thomas Voeckler (FRA / EUC) 2:21.

6. Pierre Rolland (FRA / EUC) 2:27.

7. Damiano Cunego (ITA / LAM) 2:33.

8. Rein Taaramae (EST / COF) 3:22.

9. Tom Danielson (VS / GRM) 3:25.

10. Ryder Hesjedal (CAN / GRM) 3:31.

11. Maxim Iglinskiy (KAZ / AST) 3:35.

12. Christian Vande Velde (VS / GRM) 3:38.

13. Haimar Zubeldia (ESP / RSH) 3:44.

14. Jelle Vanendert (BEL / OLO) 3:50.

15. Alberto Contador (ESP / SAX) 3:50.

16. Jean Christophe Peraud (FRA / ALM) 3:55.

17. Hubert Dupont (FRA / ALM) 4:07.

18. Samuel Sanchez (ESP / EUS) 4:42.

19. Nicolas Roche (IRL / ALM) 4:58.

20. Jérome Coppel (FRA / SAU) 5:07.

21. Robert Gesink (NED / RAB) 5:35.

22. Kevin De Weert (BEL / QST) 5:35.

23. Vladimir Gusev (RUS / KAT) 6:53.

24. Arnold Jeannesson (FRA / FDJ) 7:01.

25. Rob Ruijgh (NED / VAC) 7:25.

26. Geraint Thomas (GBR / SKY) 7:31.

27. Rigoberto Uran (COL / SKY) 7:31.

28. Egor Silin (RUS / KAT) 7:44.

29. Vladimir Karpets (RUS / KAT) 9:17.

30. David Arroyo (ESP / MOV) 9:17.

31. Gianni Meersman (BEL / FDJ) 10:33.

32. Xavier Zandio (ESP / SKY) 11:17.

33. Sylvester Szmyd (POL / LIQ) 12:21.

34. Daniel Navarro (ESP / SAX) 13:37.

35. Maxime Monfort (BEL / LEO) 14:06.

36. Christophe Riblon (FRA / ALM) 14:20.

37. Chris Anker Sörensen (DEN / SAX) 14:45.

38. Gorka Izagirre (ESP / EUS) 15:53.

39. Johnny Hoogerland (NED / VAC) 17:23.

40. Gorka Verdugo (ESP / EUS) 17:32.

41. Dries Devenyns (BEL / QST) 18:18.

42. Peter Velits (SVK / HTC) 18:25.

43. Thomas DE GEN (BEL / VAC) 19:12.

44. Remy Di Gregorio (FRA / AST) 20:08.

45. Imanol Erviti (ESP / MOV) 20:29.

46. ​​Steve Morabito (SWI / BMC) 20:29.

47. Maartens Tjallingii (NED / RAB) 20:43.

48. Anthony Charteau (FRA / EUC) 20:43.

49. David Loosli (SUI / LAM) 21:27.

50. Joost Posthuma (NED / LEO) 21:51.

51. Matteo Bono (ITA / LAM) 22:29.

52. Egoi Martinez (ESP / EUS) 26:21.

53. Markel Irizar (ESP / RSH) 27:39.

54. Amaël Moinard (FRA / BMC) 28:18.

55. Brent Bookwalter (VS / BMC) 28:33.

56. Jezus Hernandez (ESP / SAX) 28:38.

57. Ruben Perez Moreno (ESP / EUS) 31:02.

58. Pablo Urtasun (ESP / EUS) 31:10.

59. José Joaquin Rojas (ESP / MOV) 31:17.

60. Carlos Barredo (ESP / RAB) 31:17.

61. Stuart O'Grady (AUS / LEO) 31:17.

62. Maxime Bouet (FRA / ALM) 31:17.

63. Levi Leipheimer (USA / RSH) 31:17.

64. Jens Voigt (GER / LEO) 31:17.

65.Laurens ten Dam (NED / RAB) 31:17.

66. Andrej Zeits (KAZ / AST) 31:17.

67. Yannick Talabardon (FRA / SAU) 31:17.

68. Lieuwe Westra (NED / VAC) 31:17.

69. Dmitriy Fofonov (KAZ / AST) 31:17.

70. Fabrice Jeandesboz (FRA / SAU) 31:17.

71. Michael Schär (SUI / BMC) 31:17.

72. George Hincapie (VS / BMC) 31:17.

73. Roman Kreuziger (CZE / AST) 31:17.

74. Ivan Santaromita (ITA / BMC) 31:17.

75. Yury Trofimov (RUS / KAT) 31:17.

76. David Moncoutié (FRA / COF) 31:17.

77. Ramunas Navardauskas (LTU / GRM) 31:17.

78. Julian Dean (NZL / GRM) 31:17.

79. Sergio Paulinho (POR / RSH) 31:17.

80. Richie Porte (AUS / SAX) 33:44.

81. Arthur Vichot (FRA / FDJ) 35:40.

82. Mickael Delage (FRA / FDJ) 35:40.

83. Bernhard Eisel (AUT / HTC) 35:40.

84. Linus Gerdemann (GER / LEO) 35:40.

85. Sandy Casar (FRA / FDJ) 35:40.

86. Christian Knees (GER / SKY) 35:40.

87. Daniel Oss (ITA / LIQ) 35:40.

88. Sebastian Lang (GER / OLO) 35:40.

89. Rui Costa (POR / MOV) 35:40.

90. Jürgen Roelandts (BEL / OLO) 35:40.

91. Sylvain Chavanel (FRA / QST) 35:40.

92. Sébastien Turgot (FRA / EUC) 35:40.

93. André Greipel (GER / OLO) 35:40.

94. Manuel Quinziato (ITA / BMC) 35:40.

95. Audrey Amador (CRC / MOV) 35:40.

96. Mark Cavendish (GBR / HTC) 35:40.

97. Fabian Cancellara (SUI / LEO) 35:40.

98. Perrig Quemeneur (FRA / EUC) 35:40.

99. Andriy Grivko (UKR / AST) 35:40.

100. Grega Bole (SLO / LAM) 35:40.

101. Simon Gerrans (AUS / SKY) 35:40.

102. Sébastien Hinault (FRA / ALM) 35:40.

103. Cyril Gautier (FRA / EUC) 35:40.

104. Marco Marcato (ITA / VAC) 35:40.

105. Tony Gallopin (FRA / COF) 35:40.

106. Ivan Gutierrez (ESP / MOV) 35:40.

107. Tony Martin (GER / HTC) 35:40.

108. Jeremie Galland (FRA / SAU) 35:40.

109. Matthew Goss (AUS / HTC) 35:40.

110. Jimmy Engoulvent (FRA / SAU) 35:40.

111. Mark Renshaw (AUS / HTC) 35:40.

112. Tejay Van Garderen (VS / HTC) 35:40.

113. Grischa Niermann (GER / RAB) 35:40.

114. Alessandro Petacchi (ITA / LAM) 35:40.

115. Denys Kostyuk (UKR / LAM) 35:40.

116. Danilo Hondo (GER / LAM) 35:40.

117. Blel Kadri (FRA / ALM) 35:40.

118. David Millar (GBR / GRM) 35:40.

119. Alessandro Vanotti (ITA / LIQ) 35:40.

120. Adriano Malori (ITA / LAM) 35:40.

121. Alan Perez Lezaun (ESP / EUS) 35:40.

122. Paolo Longo Borghini (ITA / LIQ) 35:40.

123. Juan Antonio Flecha (ESP / SKY) 35:40.

124. Thor Hushovd (NOR / GRM) 35:40.

125. Benjamin Noval (ESP / SAX) 35:40.

126. Luis Leon Sanchez (ESP / RAB) 35:40.

127. Maciej Paterski (POL / LIQ) 35:40.

128. Addy Engels (NED / QST) 35:40.

129. Anthony Delaplace (FRA / SAU) 35:40.

130. Jérôme Pineau (FRA / QST) 35:40.

131. Kristjan Koren (SLO / LIQ) 35:40.

132. Bauke Mollema (NED / RAB) 35:40.

133. Philippe Gilbert (BEL / OLO) 35:40.

134. Tomas Vaitkus (LTU / AST) 35:40.

135. Fabio Sabatini (ITA / LIQ) 35:40.

136. Bjorn Leukemans (BEL / VAC) 35:40.

137. Jeremy Roy (FRA / FDJ) 35:40.

138. Romain Zingle (BEL / COF) 35:40.

139. Lars Ytting Bak (DEN / HTC) 35:40.

140. Jakob Diemer Fuglsang (DEN / LEO) 35:40.

141. Nicki Sörensen (DEN / SAX) 35:40.

142. Julien El Farès (FRA / COF) 35:40.

143. Edvald Boasson Hagen (NOR / SKY) 35:40.

144. Francisco Ventoso (ESP / MOV) 35:40.

145. Tristan Valentin (FRA / COF) 35:40.

146. Samuel Dumoulin (FRA / COF) 35:40.

147. Mikhail Ignatiev (RUS / KAT) 35:40.

148. Arnaud Coyot (FRA / SAU) 35:40.

149. Gerald Ciolek (GER / QST) 35:40.

150. Ben Swift (ENG / SKY) 35:40.

151. Brian Vandborg (DEN / SAX) 35:40.

152. Fabio-Leonardo Duque (COL / COF) 35:40.

153. Sébastien Minard (FRA / ALM) 35:40.

154. Anthony Roux (FRA / FDJ) 35:40.

155. Tyler Farrar (VS / GRM) 35:40.

156. Danny Pate (VS / HTC) 35:40.

157. Vincent Jérôme (FRA / EUC) 35:40.

158. Michael Buffaz (FRA / COF) 35:40.

159. Maciej Bodnar (POL / LIQ) 35:40.

160. Matteo Tosatto (ITA / SAX) 35:40.

161. Jonathan Hivert (FRA / SAU) 35:40.

162. Yohann Gene (FRA / EUC) 35:40.

163. Dmitry Muravyev (KAZ / RSH) 35:40.

164. Niki Terpstra (NED / QST) 35:40.

165. Marcus Burghardt (GER / BMC) 35:40.

166. Borut Bozic (SLO / VAC) 35:40.

167. Laurent Mangel (FRA / SAU) 35:40.

168. Marcel Sieberg (GER / OLO) 35:40.

. Leonardo Bertagnolli (ITA / LAM) met pensioen

Algehele positie

1. Thomas Voeckler (FRA / EUC) 79h34min 06sec

2. Andy Schleck (LUX / LEO) om 0:15.

3. Frank Schleck (LUX / LEO) 1:08.

4. Cadel Evans (AUS / BMC) 1:12.

5. Damiano Cunego (ITA / LAM) 3:46.

6. Ivan Basso (ITA / LIQ) 3:46.

7. Alberto Contador (ESP / SAX) 4:44.

8. Samuel Sanchez (ESP / EUS) 5:20.

9. Tom Danielson (VS / GRM) 7:08.

10. Jean Christophe Peraud (FRA / ALM) 9:27.

11. Rein Taaramae (EST / COF) 9:36.

12. Pierre Rolland (FRA / EUC) 10:09.

13. Kevin De Weert (BEL / QST) 11:21.

14. Haimar Zubeldia (ESP / RSH) 12:01.

15. Rigoberto Uran (COL / SKY) 12:46.

16. Jelle Vanendert (BEL / OLO) 13:08.

17. Jérome Coppel (FRA / SAU) 15:30.

18. Arnold Jeannesson (FRA / FDJ) 15:32.

19. Nicolas Roche (IRL / ALM) 16:43.

20. Rob Ruijgh (NED / VAC) 20:05.

21. Christian Vande Velde (VS / GRM) 23:06.

22. Ryder Hesjedal (CAN / GRM) 23:19.

23. Vladimir Karpets (RUS / KAT) 25:38.

24. Vladimir Gusev (RUS / KAT) 25:59.

25.Peter Velits (SVK / HTC) 28:10.

26. Hubert Dupont (FRA / ALM) 31:52.

27. Gorka Verdugo (ESP / EUS) 33:56.

28. Maxime Monfort (BEL / LEO) 35:16.

29. Sandy Casar (FRA / FDJ) 43:52.

30. Geraint Thomas (GBR / SKY) 48:53.

31. Yury Trofimov (RUS / KAT) 50:10.

32. Robert Gesink (NED / RAB) 52:25.

33. Philippe Gilbert (BEL / OLO) 55:42.

34. Levi Leipheimer (USA / RSH) 58:30.

35. Egoi Martinez (ESP / EUS) 59:46.

36. Chris Anker Sörensen (DEN / SAX) 1u00: 16.

37. David Arroyo (ESP / MOV) 1u00: 55.

38. Andrej Zeits (KAZ / AST) 1h03: 32.

39. Dries Devenyns (BEL / QST) 1h04: 47.

40. Yannick Talabardon (FRA / SAU) 1h05: 38.

41. Tony Martin (GER / HTC) 1u07: 09.

42. Xavier Zandio (ESP / SKY) 1h07: 13.

43. Carlos Barredo (ESP / RAB) 1u08: 42.

44. Julien El Farès (FRA / COF) 1u10: 20.

45. David Moncoutié (FRA / COF) 1u10: 56.

46. ​​Cyril Gautier (FRA / EUC) 1h11: 03.

47. Sylvester Szmyd (POL / LIQ) 1u12: 31.

48. Remy Di Gregorio (FRA / AST) 1h13: 47.

49. Steve Morabito (SUI / BMC) 1h16: 05.

50. Daniel Navarro (ESP / SAX) 1h23: 57.

51. Jérôme Pineau (FRA / QST) 1h24: 20.

52. George Hincapie (VS / BMC) 1u25: 03.

53. Edvald Boasson Hagen (NOR / SKY) 1u27: 05.

54. Anthony Charteau (FRA / EUC) 1h27: 18.

55. Linus Gerdemann (GER / LEO) 1u29: 59.

56. Maxime Bouet (FRA / ALM) 1u30: 18.

57. Luis Leon Sanchez (ESP / RAB) 1u30: 31.

58. Christophe Riblon (FRA / ALM) 1u30: 40.

59. Jakob Diemer Fuglsang (DEN / LEO) 1u31: 10.

60. Thor Hushovd (NOR / GRM) 1u33: 45.

61. Laurens ten Dam (NED / RAB) 1u34: 09.

62. Amaël Moinard (FRA / BMC) 1u40: 14.

63. Jens Voigt (GER / LEO) 1u40: 29.

64. Egor Silin (RUS / KAT) 1u40: 31.

65. David Loosli (SUI / LAM) 1h41: 50.

66. Ruben Perez Moreno (ESP / EUS) 1h42: 09.

67. Sylvain Chavanel (FRA / QST) 1u42: 24.

68. Maciej Paterski (POL / LIQ) 1u42: 40.

69. Gorka Izagirre (ESP / EUS) 1u46: 53.

70. David Millar (GBR / GRM) 1h47: 29.

71. Grischa Niermann (GER / RAB) 1u48: 09.

72. Christian Knees (GER / SKY) 1u48: 46.

73. Tony Gallopin (FRA / COF) 1u50: 08.

74. Johnny Hoogerland (NED / VAC) 1h52: 14.

75. Thomas DE GEN (BEL / VAC) 1h53: 28.

76. José Joaquin Rojas (ESP / MOV) 1h53: 46.

77. Bauke Mollema (NED / RAB) 1u55: 38.

78. Tejay Van Garderen (VS / HTC) 1u56: 49.

79. Richie Porte (AUS / SAX) 1h57: 26.

80. Ivan Santaromita (ITA / BMC) 1h57: 42.

81. Markel Irizar (ESP / RSH) 1h59: 44.

82. Sergio Paulinho (POR / RSH) 2u00: 06.

83. Imanol Erviti (ESP / MOV) 2u00: 18.

84. Marco Marcato (ITA / VAC) 2u00: 29.

85. Jürgen Roelandts (BEL / OLO) 2h01: 20.

86. Stuart O'Grady (AUS / LEO) 2h01: 35.

87. Bjorn Leukemans (BEL / VAC) 2u02: 40.

88. Adriano Malori (ITA / LAM) 2h04: 26.

89. Alan Perez Lezaun (ESP / EUS) 2h05: 32.

90. Gianni Meersman (BEL / FDJ) 2u08: 00.

91. Nicki Sörensen (DEN / SAX) 2h09: 24.

92. Jeremy Roy (FRA / FDJ) 2u12: 23.

93. Matteo Bono (ITA / LAM) 2h14: 02.

94. Maartens Tjallingii (NED / RAB) 2h14: 23.

95. Kristjan Koren (SLO / LIQ) 2u16: 20.

96. Rui Costa (POR / MOV) 2h16: 46.

97. Arthur Vichot (FRA / FDJ) 2u18: 29.

98. Daniel Oss (ITA / LIQ) 2h19: 21.

99. Ivan Gutierrez (ESP / MOV) 2h19: 38.

100. Maxim Iglinskiy (KAZ / AST) 2u20: 55.

101. Michael Schär (SUI / BMC) 2h21: 10.

102. Juan Antonio Flecha (ESP / SKY) 2u21: 20.

103. Dmitriy Fofonov (KAZ / AST) 2u22: 02.

104. Jezus Hernandez (ESP / SAX) 2u22: 52.

105. Alessandro Petacchi (ITA / LAM) 2u24: 13.

106. Joost Posthuma (NED / LEO) 2u25: 38.

107. Simon Gerrans (AUS / SKY) 2u25: 58.

108. Jonathan Hivert (FRA / SAU) 2u26: 02.

109. Danilo Hondo (GER / LAM) 2u29: 10.

110. Sébastien Hinault (FRA / ALM) 2u31: 05.

111. Anthony Roux (FRA / FDJ) 2h31: 27.

112. Roman Kreuziger (CZE / AST) 2u31: 38.

113. Sebastian Lang (GER / OLO) 2u31: 40.

114. Benjamin Noval (ESP / SAX) 2u33: 51.

115. Manuel Quinziato (ITA / BMC) 2u34: 33.

116. Brent Bookwalter (VS / BMC) 2u34: 45.

117. Tristan Valentin (FRA / COF) 2u36: 18.

118. Sébastien Turgot (FRA / EUC) 2h39: 08.

119. Matteo Tosatto (ITA / SAX) 2h39: 09.

120. Laurent Mangel (FRA / SAU) 2h39: 13.

121. Fabio-Leonardo Duque (COL / COF) 2u42: 02.

122. Brian Vandborg (DEN / SAX) 2u42: 05.

123. Fabian Cancellara (SUI / LEO) 2u42: 38.

124. Michael Buffaz (FRA / COF) 2u42: 44.

125. Mark Cavendish (GBR / HTC) 2u43: 19.

126. Paolo Longo Borghini (ITA / LIQ) 2u43: 48.

127. Alessandro Vanotti (ITA / LIQ) 2u44: 05.

128. Borut Božic (SLO / VAC) 2u44: 15.

129. Mickael Delage (FRA / FDJ) 2u44: 35.

130. Grega Bole (SLO / LAM) 2u44: 53.

131. Jeremie Galland (FRA / SAU) 2u45: 16.

132. Dmitry Muravyev (KAZ / RSH) 2u46: 42.

133. Ben Swift (GBR / SKY) 2u47: 42.

134. Lieuwe Westra (NED / VAC) 2u48: 25.

135. Francisco Ventoso (ESP / MOV) 2u48: 56.

136. Anthony Delaplace (FRA / SAU) 2u49: 17.

137. Fabrice Jeandesboz (FRA / SAU) 2u50: 02.

138. Marcel Sieberg (GER / OLO) 2u50: 52.

139. Tomas Vaitkus (LTU / AST) 2u51: 09.

140. Sébastien Minard (FRA / ALM) 2u51: 35.

141. Matthew Goss (AUS / HTC) 2u53: 33.

142. Niki Terpstra (NED / QST) 2u54: 37.

143. Andriy Grivko (UKR / AST) 2u56: 17.

144. Julian Dean (NZL / GRM) 2u57: 27.

145. Addy Engels (NED / QST) 2u57: 41.

146. Blel Kadri (FRA / ALM) 2u58: 06.

147. Gerald Ciolek (GER / QST) 2u59: 04.

148. Arnaud Coyot (FRA / SAU) 2u59: 22.

149.Denys Kostyuk (UKR / LAM) 2u59: 28.

150. Michail Ignatiev (RUS / KAT) 3h01: 10.

151. Romain Zingle (BEL / COF) 3h02: 14.

152. André Greipel (GER / OLO) 3h04: 14.

153. Maciej Bodnar (POL / LIQ) 3h04: 23.

154. Lars Ytting Bak (DEN / HTC) 3u04: 34.

155. Yohann Gene (FRA / EUC) 3h07: 34.

156. Tyler Farrar (VS / GRM) 3h07: 37.

157. Bernhard Eisel (AUT / HTC) 3u07: 46.

158. Jimmy Engoulvent (FRA / SAU) 3u07: 59.

159. Pablo Urtasun (ESP / EUS) 3u08: 39.

160. Ramunas Navardauskas (LTU / GRM) 3u08: 54.

161. Mark Renshaw (AUS / HTC) 3u12: 23.

162. Samuel Dumoulin (FRA / COF) 3u12: 47.

163. Perrig Quemeneur (FRA / EUC) 3u13: 13.

164. Marcus Burghardt (GER / BMC) 3u13: 48.

165. Vincent Jérôme (FRA / EUC) 3h16: 50.

166. Danny Pate (VS / HTC) 3u18: 45.

167. Audrey Amador (CRC / MOV) 3u24: 15.

168. Fabio Sabatini (ITA / LIQ) 3u26: 21.

punten:

1. Mark Cavendish (GBR / HTC) 320 ptn

2. José Joaquin Rojas (ESP / MOV) 285

3. Philippe Gilbert (BEL / OLO) 250

4. Thor Hushovd (NOR / GRM) 235

5. Cadel Evans (AUS / BMC) 180

6. Edvald Boasson Hagen (NOR / SKY) 173

7. André Greipel (GER / OLO) 170

8. Tyler Farrar (VS / GRM) 141

9. Mickael Delage (FRA / FDJ) 122

10. Jeremy Roy (FRA / FDJ) 107

King of Mountains:

1. Jelle Vanendert (BEL / OLO) 74 punten

2. Samuel Sanchez (ESP / EUS) 72

3. Andy Schleck (LUX / LEO) 70

4. Frank Schleck (LUX / LEO) 56

5. Cadel Evans (AUS / BMC) 50

6. Jeremy Roy (FRA / FDJ) 45

7. Maxim Iglinskiy (KAZ / AST) 40

8. Sylvain Chavanel (FRA / QST) 38

9. Johnny Hoogerland (NED / VAC) 38

10. Ivan Basso (ITA / LIQ) 32

Team stage:

1. Garmin 18h34: 22.

2. AG2R La Mondiale om 2:26.

3. Leopard 5:39.

4. Katusha 13:20.

5. Europcar 14:57.

Team overall:

1. Garmin 238h16: 08.

2. AG2R La Mondiale om 10:30 uur.

3. Leopard 11:06.

4. Katusha 28:42.

5. Europcar 29:21.

6. Hemel 39:26.

7. Euskaltel 42:26.

8. Saxo Bank 4h06: 27.

9. RadioShack 1: 18: 37.

10. FDJ 1h18: 49.

11. Cofidis 1h26: 57.

12. Snelle stap 1h34: 18.

13. BMC 1h44: 07.

14. Vacansoleil 1u48: 01.

15. Astana 1u50: 43.

16. Liquigas 2u00: 03.

17. Rabobank 2u00: 30.

18. Omega Pharma 2h06: 30.

19. Saur - Sojasun 2u12: 25.

20. Lampre 2u26: 35.

21. HTC 2h29: 24.

22. Movistar 3u00: 03.

Beste jonge renners (etappe):

1. Pierre Rolland (FRA / EUC) 6h10: 23.

2. Rein Taaramae (EST / COF) om 0:55.

3. Jérome Coppel (FRA / SAU) 2:40.

4. Robert Gesink (NED / RAB) 3:08.

5. Arnold Jeannesson (FRA / FDJ) 4:34.

Beste jonge renners (overall):

1. Rein Taaramae (EST / COF) 79.43.42.

2. Pierre Rolland (FRA / EUC) om 0:33.

3. Rigoberto Uran (COL / SKY) 3:10.

4. Jérome Coppel (FRA / SAU) 5:54.

5. Arnold Jeannesson (FRA / FDJ) 5:56.

6. Rob Ruijgh (NED / VAC) 10:29.

7. Geraint Thomas (GBR / SKY) 39:17.

8. Robert Gesink (NED / RAB) 42:49.

9. Andrej Zeits (KAZ / AST) 53:56.

10. Cyril Gautier (FRA / EUC) 1h01: 27.

Aggressiviteit (fase):

Andy Schleck (LUX / LEO)

Laat Een Reactie Achter